Na vině může být přítomnost škůdců !
Na rostlinách pěstovaných ve skleníků může škodit mnoho biologických škůdců jako jsou mšice, molice, svilušky, dřepčíci, třásněnky, smutnice nebo vrtalky a mnoho dalších.
Proti většině škůdců ve skleníku se lze účinně bránit aplikací laboratorně kultivovaných predátorů, kteří jsou v přírodě jejich přirozenými nepřáteli.
* MŠICE – častý škůdce rostlin pěstovaných ve skleníku
Mšic existuje více jak 3000 druhů, sají na terminálech výhonů a květech, které mohou nenávratně poškodit a tím snížit úrodu.
Parazitoid proti mšicím ve skleníků
Aphidius colemani – parazitická vosička proti mšicím ve skleníku 100 ks / balení
Působení: samice vosičky kladou svá vajíčka do mšic, kde proběhne vývoj vajíčka, larvy a kukly. Z mumifikovaných mšic se po dvou týdnech líhne nová generace vosiček. Jedna samice Aphidius colemani parazituje kolem 300 mšic. Napadené mšice vylučují poplašný feromon, na který reagují další mšice padáním na zem, kde jich také většina zahyne
Proti: mšice bavlníková (Aphis gossypii); mšice broskvoňová, var. tabáková (Myzus persicae var. nicotianae); mšice broskvoňová (Myzus persicae var. persicae).
Aplikace: je jednoduchá a provádí se ručně, při prvním výskytu mšic, otevřením přepravní krabičky a rozsypáním bioagens na zastíněném místě. Ponechejte ve skleníku po dobu jednoho týdne. Nejúčinnější od 20 do 25 °C. Při teplotách přesahujících 30 °C se účinnost snižuje.